Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.
Dokumentacja
Dowiedz się o wymogach rozporządzenia DORA względem tworzenia i archiwizacji dokumentów z artykułów w tej kategorii tematycznej. Przeczytaj o korzyściach prowadzenia dokumentacji w jednym systemie zarządzania ryzykiem.
Z artykułów dowiesz się w jaki sposób dzięki dokumentacji: usprawniać efektywność operacyjną, zwiększyć przejrzystość, lepiej zarządzać ryzykiem, uprościć raportowanie, zapewnić zgodność z przepisami, zminimalizować ryzyko operacyjne oraz poprawiać wizerunek firmy jako cyber bezpiecznej instytucji finansowej.
-
Zgodnie z DORA wymiana informacji i doświadczeń organizacji na rynku finansowym jest jednym z pięciu podstawowych filarów DORA. R. VI DORA, art. 45.
-
Dostawca ICT ma obowiązek, według rozporządzenia DORA, do zarządzania ustaleniami ze swoimi podwykonawcami. Poddostawcy są czynnikiem ryzyka.
-
Rejestr procesów, jest wymieniony w artykule 8 DORA, gdzie podmioty finansowe są zobowiązane je identyfikować, klasyfikować i dokumentować.
-
Rejestr umów zgodny z DORA ma na celu dostarczenie kompleksowego obrazu relacji między instytucjami finansowymi a dostawcami usług ICT.
-
Sprawdź jakie elementy wpisać do umowy z dostawcą ICT, aby spełniać wymagania regulacyjne i zapewnić skuteczną współpracę.
-
Posiadanie odpowiednio przygotowanej polityki bezpieczeństwa informacji związane jest z zapewnieniem zgodności z regulacjami, w tym DORA.