Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.
Kontrola ryzyka
Poznaj ważne informacje dla działów compliance, bezpieczeństwa informatycznego i IT, które dotyczą kontroli ryzyka i przygotowania audytów KNF w zakresie zgodności z rozporządzeniem DORA. Skorzystaj z wiedzy pomocnej do przygotowania się do audytów. Artykuły z tej kategorii tematycznej pomogą Ci poznać wymagania określone w DORA dotyczące operacyjnej odporności cyfrowej instytucji finansowych, w tym związane z zarządzaniem ryzykiem operacyjnym, zarządzaniem dostępnością, zarządzaniem incydentami oraz zarządzaniem podwykonawcami.
Czytaj i układaj strategię, która sprawi że wykażesz przed KNF odpowiednie mechanizmy zarządzania ryzykiem operacyjnym oraz jasne procesy i kryteria oceny podmiotów trzecich.
-
Dyrektywa NIS2. Jeżeli sprawdzisz informacje według 12 kluczowych punktów, dobrze przygotujesz się na wdrożenie NIS2.
-
Działy cybersecurity i IT muszą współpracować, odpowiednio alokując swoje zasoby, aby osiągnąć wyznaczone cele. Muszą być gotowe na…
-
Duża część usług związanych z wdrożeniem DORA może być realizowana w formie zautomatyzowanych narzędzi. Jakie przeprowadzić efektywne zakupy?
-
Szacowanie ryzyka zgodnie z DORA wymaga wiele pracy związanej z mapowaniem procesów, ocenę ryzyka przy każdej większej zmianie infastruktury.
-
Ankieta samooceny KNF - istotne działanie przygotowawcze przed kontrolą. Niezależnie od ankiety, warto poznać zadania na horyzoncie czasowym.
-
Ankieta dostawcy ICT weryfikuje czy umowa dotyczy usług krytycznych czy istotnych. Służy ocenie dostawcy ICT względem rozporządzeniem DORA.