Z czym możesz mierzyć się jako szef IT?
Jeżeli którąś z wymienionych sytuacji spotykasz w swojej pracy, to trafiłeś w dobre miejsce.
Co RIG DORA
daje Działom IT?
-
Uzasadnienie budżetu na IT
Masz szacowanie ryzyka, które uzasadnia priorytety budżetowe. Możesz automatycznie symulować ryzyko, aby wykazać jego wpływ na organizację i w łatwy sposób uzasadniać potrzeby zakupowe. Dzięki temu zdążysz z rozwojem infrastruktury informatycznej przed wejściem w życie rozporządzenia DORA.
-
Oszczędność czasu przed audytem
Możesz zautomatyzować szacowanie ryzyka w organizacji, aby nie musieć w sposób ręczny dostarczać informacji przy każdym audycie.
Możesz z łatwością przekazywać aktualne informacje o wszystkich aktywach na poziomie ogólnym do działów compliance i security. Możesz sprawnie przypisywać aktywa do procesów, ponieważ masz gotowe kategorie zasobów (do których przypisane są zabezpieczenia) uporządkowane w sposób zrozumiały dla działów compliance i security.
-
Ocena dostawców ICT
Możesz korzystać z ankiet dla dostawców ICT i zautomatyzowanego szacowanie wpływu danego dostawcy na organizację.
Wiesz, które z obsługiwanych przez dostawców aktywów są obarczone ryzykiem i w jakim stopniu. Narzędzie umożliwia mapowanie procesów, w których może uczestniczyć każdy rodzaj aktywów (łącznie z umowami i ankietami o dostawcach ICT), bez znaczenia czy są one powiązane z dostawcami wewnętrznymi, czy zewnętrznymi.
-
Ocena podatności
Prowadzisz ocenę prawdopodobieństwa zdarzeń w sposób zautomatyzowany.
-
Wiedza oparta o dane
Masz pełną wiedzę od ręki. Możesz błyskawicznie ocenić stan bezpieczeństwa i zasymulować „what if” na każdym kroku przygotowania do audytów. Twoje decyzje i dalsze kroki w celu poprawy bezpieczeństwa podejmowane są w oparciu o twarde dane. Narzędzie posiada takie funkcje jak zautomatyzowane: raporty analityczne i plany postępowania.